Okradali działki

Okradali działki

ROGOŹNO. Policjanci z Rogoźna ujęli 36-letniego włamywacza, który od trzech tygodni okradał altanki na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Przemysława. Pierwsze zgłoszenie policjanci otrzymali 30 grudnia. Działkowicz poinformował, że nieznana osoba włamała się do jego altanki i ukradła ze środka sprzęt wędkarski. Policjanci zaczęli badać sprawę i zatrzymali podejrzanego już 2 stycznia. Do komisariatu zaczęły jednak spływać zgłoszenia o kolejnych włamaniach.

Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzutów. Jak się okazało, nie popełniał przestępstw pracował sam. Pomagali mu trzej uczniowie pobliskiego gimnazjum, w wieku od 14 do 15 lat. Mężczyźnie dotychczas przedstawiono zarzuty sześciu kradzieży z włamaniem oraz cztery usiłowania kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogródków działkowych przy ul. Polnej. Sprawa nie jest zamknięta i na komendę zgłaszają się kolejne osoby.

Za włamania i kradzieże 36-latkowi grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Miał on już na swoim koncie czyny o podobnym charakterze, za które został skazany, więc teraz odpowie przed sądem w warunkach recydywy. W sprawach jego wspólników zostaną skierowane wnioski o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do sądu rodzinnego. Odpowiedzą jako nieletni sprawcy czynów karalnych. Za naszym pośrednictwem policja apeluje do właścicieli ogródków działkowych, prosząc o sprawdzenie altan i wyjaśnienie, czy nie doszło tam do włamania lub kradzieży. Policjanci proszą o zgłaszanie takich spraw, nawet drobnych.

Podobne artykuły