Z myślą o potrzebujących

ROGOŹNO W Rogoźnie ma powstać Środowiskowy Dom Samopomocy. Inicjatorką i spiritus movens tego przedsięwzięcia jest znana z talentów organizacyjnych oraz wielkiej empatii wobec potrzebujących burmistrz Renata Tomaszewska. Od dawna zastanawiała się nad dalszym losem osób korzystających z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

– Z takich warsztatów, jak we Wiardunkach, można korzystać zaledwie przez trzy lata. Jak potem mają funkcjonować osoby z niepełnosprawnością umysłową? – zastanawiała się Tomaszewska. W sukurs przyszło jej stowarzyszenie, które wystąpiło już do wojewody o niezbędne środki pomocowe na utrzymanie Rogozińskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Gmina przekaże na ten cel dawne warsztaty mechaniczne w jednym z budynków przy jeziorze. – W takim domu nie będzie żadnych ograniczeń w czasie pobytu dla tych osób, które wymagają ciągłej pomocy, a jednocześnie mogą jej sobie wzajem udzielać – zapewniła pani burmistrz. Po sukcesie rogozińskiego Centrum Integracji Społecznej można mieć niemal pewność, że plany Tomaszewskiej prędzej lub później się ziszczą.

Podobne artykuły