Wójt sprzedała zupę

Wójt sprzedała zupę

LUDOMY, RYCZYWÓŁ. Udział w akcji Jurka Owsiaka zainicjowano w gminie Ryczywół już 7 stycznia. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ludomach odbyły się ciekawe imprezy, z których dochód w całości przeznaczono dla WOŚP. To był 17 finał sztabu WOŚP w Ludomach, a sztabem kierowała znów niezastąpiona w działaniu Beata Marek-Góra. Wielkie granie rozpoczął koncert „Gwiazd i niespodzianek” przeplatany licytacją.

Każdy chętny mógł za niewielką opłatą skosztować przepysznych domowych ciast, tradycyjnej pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, peruwiańskich pierożków „empanadas”, pasztecików, kiełbasek „pod pierzynką” z żurawiną oraz gorącej kawy i herbaty. 13 stycznia był kolejnym dniem grania, pomagania oraz świetnej zabawy. Tego dnia w sali gimnastycznej w Ludomach odbyła się „Szalona dyskoteka” nie tylko dla uczniów szkoły i jej absolwentów, ale także dla osób spoza szkoły. Niedzielna kwesta to kolejny sukces. Pieczę nad wolontariuszami sprawowali strażacy, którzy zapewnili im transport wozami strażackimi na miejsca kwest oraz z powrotem do głównej siedziby sztabu w Ludomach. Tam zaś czekało na wszystkich ciasto, kanapki oraz gorąca herbata. Po przeliczeniu pieniędzy z kwesty okazało się, że wolontariusze zebrali ok. 4 000 zł. Kwota deklarowana po podliczeniu wszystkich zebranych podczas finału pieniędzy to 8 440, 33 zł. To jednak nie wszystko. W

Ryczywole też zaplanowano szereg wydarzeń związanych z WOŚP. Oprócz młodzieży z charakterystycznymi puszkami, do których można było jak zawsze wrzucać datki, kibice piłki nożnej obejrzeć mogli mecz zorganizowany przez stowarzyszenie KS Golnica, rozegrany między Ultras Golnica a członkami OSP Ryczywół. Sobotnia rozgrywka zakończyła się zwycięstwem  Ultrasów. K

westa uliczna prowadzona przez wolontariuszy, głównie uczniów lokalnego gimnazjum, widoczna była nie tylko w Ryczywole, ale również w Skrzetuszu, Wiardunkach i Radomiu. W niedzielę biegacze spotkali się na Orliku i po krótkiej rozgrzewce ruszyli ulicami Ryczywołu, by kwestować w ten niekonwencjonalny sposób. W godzinach popołudniowych sztab zorganizował wiele atrakcji w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole. Była słynna już sołecka grochówka. Wójt Renata Gembiak – Binkiewicz swojej porcji nie zjadła, lecz wystawiła ją na licytację zgarniając tym sposobem do puszki równe 200 złotych. Szlagierem był ryczywolski „hot – wołek”, były też słodkości, pokazy strażackie, licytacje i koncerty, a wieczorem zimne ognie i race dymne od Ultrasów.

W sumie przy zaangażowaniu naprawdę wielu osób i organizacji, które przyłączyły się do tej szczytnej akcji, którą już po raz drugi kierowała Anna Nowicka, udało się mimo skrócenia koncertów z powodu żałoby, zebrać kwotę: 22.795,12 PLN, 40,57 EUR, 0,20 CHF, co jest ryczywolskim rekordem.

Podobne artykuły