Obornicka komunikacja miejska coraz popularniejszym środkiem transportu

Obornicka komunikacja miejska coraz popularniejszym środkiem transportu

GMINA OBORNIKI. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj gminę Oborniki bez komunikacji miejskiej. Mało kto pamięta, że gdy w roku 2012 pierwszy autobus dotarł do Bąblińca skorzystał z niego tylko jeden pasażer. Dziś liczy się ich w setkach tysięcy.

Właśnie podliczono miniony rok i już wiadomo, że komunikacja miejska przewiozła od stycznia do grudnia 649 656 pasażerów. To rekord absolutny. Największym zainteresowaniem cieszy się linia nr 25. W minionym roku przewiozła 121 558 pasażerów, a zaraz po niej linia 27, z której skorzystało 121 558 osób.

Zainteresowanie komunikacją nie słabnie, a od początku roku doszła grupa pasażerów korzystających z darmowych przejazdów w ramach Obornickiej Karty Seniora. Przewoźnikiem jest wciąż warszawski Warbus, zbierający wiele pochwał, choć nie tylko pochwał. Jak wyliczył wiceburmistrz Piotr Woszczyk: Warbus zapłacił za rok 2016 łącznie 16 200 zł kar, mimo ogólnie dobrego poziomu wykonywania usług. Przewoźnik uznał nasze wnioski z kontroli za zasadne i powyższa kwota wróciła do budżetu gminy Oborniki.

Woszczyk przygotowuje kolejny przetarg na przewozy miejskie, a jednocześnie stara się usprawniać to wszystko, co pozostaje po stronie gminy. Już niebawem na przystankach pokażą się specjalne tabliczki z numerami linii autobusowych. Ułatwi to pasażerom wybór. Będzie też wymiana niektórych przystanków na bardziej estetyczne oraz doświetlenie tych, na których jest ciemno. – Jeżeli można coś jeszcze poprawić w rozkładach jazdy lub brakuje gdzieś przystanku, jestem otwarty na wszelkie propozycje – powiedział, zapraszając do składania wniosków.

Na koniec warto zauważyć, że być może już w lipcu tego roku komunikacja miejska przewiezie milionowego pasażera.

Podobne artykuły