Wiceminister i posłowie PiS: Oborniki doczekają się obwodnicy. Szukamy ponad podziałami politycznymi najlepszych rozwiązań dla Obornik.

Wiceminister i posłowie PiS: Oborniki doczekają się obwodnicy. Szukamy ponad podziałami politycznymi najlepszych rozwiązań dla Obornik.

WARSZAWA. Z inicjatywy Marcina Porzucka i Bartłomieja Wróblewskiego – posłów PiS z parlamentarnego zespołu ds. budowy dróg ekspresowych S6 i  S11 – w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji drogowej w Obornikach. Na zaproszenie posłów do ministerstwa infrastruktury i budownictwa przyjechali Tomasz Szrama – burmistrz Obornik, Andrzej Okpisz – wicestarosta obornicki oraz Michał Zieliński – wiceprezes zarządu okręgowego PiS.

Z delegacją spotkał się odpowiedzialny za modernizację dróg wiceminister Jerzy Szmit. Przez ponad godzinę na pytania odpowiadał dyrektor departamentu dróg publicznych. Oborniccy przedstawiciele zgłosili szereg postulatów. Dotyczyły one planowanej budowy obwodnicy Obornik oraz tymczasowych rozwiązań komunikacyjnych na czas planowanego remontu mostu na Warcie.

Przewodniczący parlamentarnego zespołu budowy S 11, poseł z obornickiego okręgu wyborczego, Marcin Porzucek powiedział: To było udane spotkanie. Przez lata rząd PO-PSL bagatelizował konieczność budowy obwodnicy Obornik. Dziś szanse na budowę obwodnicy w ciągu kilku lat są bardzo duże. Mijałaby miasto od wschodu, znacznie je odciążając. Obok obwodnicy Piły i Ujścia to kluczowa inwestycja dla całej Wielkopolski. Szukamy też optymalnego rozwiązania jeśli chodzi remont mostu. Ministerstwo doradza, aby nie kontestować tej inwestycji. Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa. Po drugie, jeśli remont nie zostanie rozpoczęty w tym roku, ewentualne decyzje ws. obwodnicy oznaczałyby rezygnację z modernizacji starego mostu ze środków krajowych i duży problem za kilka lat dla samorządowców. Cieszę się, że dziś wspólnie z samorządowcami z PiS oraz panem burmistrzem, ponad podziałami politycznymi, szukamy najlepszych rozwiązań dla Obornik.

Podobne artykuły