Dwa zimowe wypadki

Dwa zimowe wypadki

OBORNIKI, KOWANÓWKO. W miniony wtorek pomimo, że biały puch jeszcze nie przykrył dróg, te z powodu niskich temperatur były bardzo oblodzone. Nie wszyscy kierowcy umieli zachować należyty osąd i zwolnić. Skończyło się na szczęście tylko na dwóch wypadkach.

Pierwszy wydarzył na krajowej jedenastce, w Kowanówku około godz. 6.30. Kierowca Renault wyjeżdżał z bocznej drogi i nie udzielił pierwszeństwa. Kierowca Skody, widząc wyjeżdżające z drogi podporządkowanej auto, próbował zahamować. Ze względu na oblodzoną szosę nie zdążył i uderzył w Renault. Poza kilkoma zadrapaniami nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Na 59-latka, sprawcę wypadku, nałożono grzywnę w mandacie karnym. W chwili zdarzenia kierujący byli trzeźwi.

Drugi wypadek wydarzył się 30 minut później, również na drodze krajowej, przy skrzyżowaniu ul. Mostowej i Szamotulskiej w Obornikach. Kierowca samochodu marki Daf nie zdążył wyhamować i wjechał w tył samochodu marki BMW, który następnie uderzył w tył samochodu marki Peugeot. Kierująca samochodem marki BMW, z ogólnymi potłuczeniami ciała, została przewieziona do szpitala w Obornikach. Pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu nie odniosły obrażeń ciała. 26- letni kierowca ciężarówki, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym. Ruch na tym odcinku przez około godzinę prowadzony był wahadłowo. Na miejscu zdarzenia czynności ratownicze prowadziły dwa zastępy strażaków z Obornik.

Podobne artykuły