Podsumowanie działalności uniwersytetu seniorów

ROGOŹNO. Minął rok działalności Rogozińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. RUTW powstał w wyniku zapotrzebowania senioralnej części mieszkańców Rogoźna na różne formy samokształcenia, jak i możliwości ciekawego spędzenia czasu. W swojej ofercie uniwersytet proponuje studentom, a liczy ich obecnie około 250, zajęcia językowe z angielskiego i niemieckiego, zajęcia komputerowe, gimnastyczne, taneczne i rękodzieła. Nie można pominąć cieszących się ogromnym zainteresowaniem comiesięcznych wykładów poruszających kwestie historyczne, przyrodnicze, filozoficzne i inne.

W ramach swojej działalności RUTW pozyskał dofinansowania i zrealizował projekty promujące kulturę i sztukę, aktywny styl życia, poszerzające wiedzę i umiejętności twórczego wyrazu w malarstwie czy też w literaturze, w rękodzielnictwie, w fotografii oraz stymulujące do zmiany własnego image’u podczas warsztatów wizażu i stylizacji. Ponadto studenci skorzystali również z intensywnych kursów językowych. Zostały zorganizowane ciekawe wycieczki, wyjazdy do kina czy spotkania integracyjne w plenerze.

Ogółem przy dofinansowaniu projektów z kas gminy Rogoźno i powiatu obornickiego w wysokości 15 650 zł zrealizowano zadania o łącznej wartości  30 534 zł, więc bilans jest wielce korzystny. Podczas spotkania podsumowującego wszystkie projekty, w trakcie którego studentki RUTW przeistoczyły się w modelki i zaprezentowały się w pokazie w swoim nowym stylu, wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzili potrzebę realizacji podobnych warsztatów i zajęć, które nie tylko wnoszą w ich życie elementy nowe i ciekawe, ale integrują społeczność seniorską.

Podobne artykuły