Wędrownicy z gwiazdą na patyku

Wędrownicy z gwiazdą na patyku

OBORNIKI. We wtorkowe popołudnie w Bibliotece Publicznej przy wypełnionej po brzegi sali pojawili się barwni kolędnicy. Zaprezentowali swoje programy, które przygotowali na IX Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych w Chrustowie. Zaroiło się od aniołów, reniferów, elfów, nie zabrakło też świętej Rodziny i św. Mikołaja. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sycynie (pod kierunkiem Marcjanny Nowak i Wioletty Mikołajczak) zabrali nas do nieba, gdzie aniołowie przygotowywali się właśnie do świąt Bożego Narodzenia.

Ciekawy scenariusz, wspaniała oprawa muzyczna i świetne wykonanie zachwyciło zebraną publiczność. Podobną tematykę przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach (z Aleksandrą Kulupą), jednak zaskoczyli wszystkich, bowiem aniołowie mówili gwarą wielkopolską, szczególnie bliską starszemu pokoleniu. Humorystyczne sytuacje, zaskakujące scenki i słowa wywoływały salwy śmiechu. Z kolei trzecia grupa – kolędnicy ze Szkoły Podstawowej z Chrustowa (pod kierunkiem Violetty Borkowicz i Joanny Kujawy) próbowali pomóc św. Mikołajowi, który z powodu awarii prądu nie zdążył kupić na czas prezentów i musiał dotrzeć do galerii.

Dużo ruchu, tańca i nawiązanie do współczesnych realiów szczególnie ujęło słuchaczy. Trzy różne programy, ale pokazujące, jak w nowatorski i oryginalny sposób można nawiązać do okresu bożonarodzeniowego i pokazać tradycyjne wartości.

Podobne artykuły