Początek roku i już praca wre – ale powoduje korki

Początek roku i już praca wre – ale powoduje korki

OBORNIKI, ROŻNOWO. Ledwo się zaczął nowy rok a już niebawem ruszą prace na ulicach Wierzbowej i Jaegera, budowany będzie też chodnik w Rożnowie. Burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowy na realizacje nowych inwestycji drogowych w gminie jeszcze w grudniu. W ramach przedsięwzięcia ulice pokryje nowa nawierzchnia, pojawią się tam też wyremontowane chodniki. Koszt prac realizowanych przez obornicką firmę Iveston to około 430 tys. zł.

W Rożnowie za prawie 94 tys. zł wybudowany zostanie chodnik przy ulicy Nad Strugą. Sołtys Rożnowa Tomasz Łukaszewicz nie kryje swego zadowolenia. – Nasi mieszkańcy oczekiwali na ten chodnik, który ułatwi im życie. Przy sprzyjającej pogodzie przedsięwzięcia gotowe będą już w marcu, a to wciąż jeszcze nie koniec.

14 lutego ruszyła wymiana drewnianej nawierzchni małęgo mostu nad Wartą. Sama wymiana desek tam nie wystarczy, bo spróchniały belki do których je przymocowano, zatem konieczne też będzie wymiana potężnych legarów znajdujących się pod deskami. – Prace zaplanowano na 45 dni, jednak wykonawca świadom jak ważną rolę ma ten most w systemie obornickiej komunikacji zgodził się przyspieszyć prace i skrócić remont nawet do miesiąca. Jeżeli nie będzie żadnych anomalii pogodowych, to 14 lutego w Walentynki most ma być gotów i otwarty dla ruchu – powiedział Tomasz Szrama.

Tymczasem prace remontowe spowodowały gigantyczne korki w Obornikach oraz na szosie krajowej nr 11.

Podobne artykuły