Plac zabaw dla Kowanowa

KOWANOWO. Mieszkańcy Kowanowa od paru dekad czekają na miejsce do spotkań i plac zabaw dla swoich dzieci. Zawsze największą przeszkodą był brak gminnego gruntu, na którym mogłoby powstać. Dawniej korzystali z terenu remizy i placu należącego do lokalnej spółdzielni rolnej i jakoś tam było. Potem nowy prezes owej spółdzielni to korzystanie skutecznie wsi uniemożliwił, a jego coraz gorsze relacje z mieszkańcami całkiem pozbawiły ich szansy na miejsce, w którym można się spotykać i bawić.

Światełko w tunelu pojawiło się dopiero, gdy eksperci budowlani zdecydowali o konieczności wyburzenia nagryzionego zębem czasu budynku mieszkalnego należącego do zasobów gminy. Plac po rozebranym budynku już niebawem będzie miejscem do zabaw dla dzieci z Kowanowa. Burmistrz zlecił wybudowanie za kwotę 6600 złotych firmie specjalistycznej Ammak z Rogoźna pełnej infrastruktury placu zabaw.

Powstanie on wraz z pierwszymi powiewami tegorocznej wiosny, ku uciesze najmłodszych mieszkańców wsi, a ulokowany w jej oświetlonym centrum vis a vis lokalnego sklepu, będzie być może wandaloodporny.

Podobne artykuły