W Ryczywole z narkotykami

W Ryczywole z narkotykami

RYCZYWÓŁ. Policjanci nawet w Sylwestra walczyli z dilerami i narkomanami na Ziemi Obornickiej. Zakrojone na szeroką skalę działania przyniosły efekt. W minionym rok policjanci zatrzymali kilkadziesiąt osób za posiadanie lub handel narkotykami, w tym coraz bardziej popularnej w Obornikach amfetaminy. W rezultacie wiele z nielegalnych substancji zniknęło z czarnego rynku.

Oborniccy policjanci, szczególnie wydział kryminalny i dzielnicowi, rozszerzyli antynarkotykowe działania na sąsiednie gminy, w tym na Ryczywół. Na efekty nie było trzeba długo czekać. W Sylwestra, około godz. 11, dzielnicowi wraz z drogówką zatrzymali samochód marki BMW jadący drogą prowadzącą do Ryczywołu. U 32-letniego pasażera policjanci wykryli woreczek strunowy oraz szklaną lufkę z zawartością marihuany oraz woreczek strunowy z zawartością amfetaminy.

Mieszkaniec gminy Ryczywół został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Obornikach. Podczas przeszukania miejsca jego zatrzymania odnaleziono kolejne dwa woreczki strunowe i szklaną lufkę zawierające marihuanę. Mężczyzna, podczas przesłuchania, przyznał się do posiadania środków odurzających. Teraz trafi przed oblicze sądu, gdzie grozi mu do trzech lat więzienia.

Podobne artykuły