Pięć osób zginęło w pożarze na rynku w Ryczywole

Pięć osób zginęło w pożarze na rynku w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Matka i jej czterej dorośli synowie zginęli w pożaru budynku na rynku w Ryczywołe. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Przyczyny wybuchu pożaru badają policja i prokuratura.

Pożar wybuchł w piątek przed północą na pierwszym piętrze budynku na ryczywolskim rynku. Według Dariusz Szrama ze straży pożarnej w Obornikach, ogniem objęta była klatka schodowa, która przylegała do poszczególnych pomieszczeń. – Ogień emitował gazy pożarowe, które przedostały się do pomieszczeń i zaskoczyły te osoby prawdopodobnie podczas snu – dodał. W trakcie akcji ratunkowej, wezwani na miejsce strażacy znaleźli w jednym z mieszkań i wynieśli na zewnątrz pięć osób. Pomimo reanimacji na miejscu zmarło trzech mężczyzn i kobieta, czwarty mężczyzna zmarł w nocy w szpitalu.

Paweł Witzberg z komendy powiatowej policji w Obornikach przekazał, że kobieta miała 65 lat, jej synowie byli w wieku 35-39 lat. Skokiem z okna ratował się mieszkaniec sąsiadującego mieszkania. Mężczyzna doznał poważnych uszkodzeń ciała i został przewieziony do szpitala.

W tym budynku mieszkało pięć rodzin. W akcji gaśniczej uczestniczyło dziesięć zastępów straży pożarnej. Działania zakończono w sobotę około godziny 5.

Szczegóły podamy w najbliższym numerze Obornickiej.

Podobne artykuły