Wypadek po kielichu przed Sylwestrem

Wypadek po kielichu przed Sylwestrem

GORZEWO. W miniony piątek 30 grudnia, około godziny 16:15, doszło na drodze powiatowej w Gorzewie do zdarzenia drogowego, skutkiem którego jeden z uczestników odniósł obrażenia. Do wypadku doszło w ten sposób, że 43-letni kierowca dostawczego samochodu marki Peugeot, mieszkaniec gminy Ryczywół, jechał przez Gorzewo do Ryczywołu. Było już ciemno i ślisko na szosie.

Nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok jadącego z przeciwnej strony samochodu ciężarowego marki Star, także prowadzonego przez mieszkańca gminy Ryczywół, lat 45. Silne uderzenie, masakrujące kabinę Peugeota skutkowało też tym, że jego kierowca z licznymi obrażeniami został odwiedziny do szpitala. Więcej szczęścia miał kierowca Stara, który nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie przyczyn wypadku oborniccy policjanci zaczęli od zbadania trzeźwości kierowców.

O ile kierujący Starem był trzeźwy, we krwi kierującego Peugeotem, a jednocześnie sprawcy zderzenia, wykryto ponad 2 promile alkoholu. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący Peugeotem miał się tłumaczyć, że owszem wypił z okazji końca roku. Fakt, że sięgnął po kielicha o jeden dzień za wcześnie, może go teraz słono kosztować.

Podobne artykuły