Gwiazdkowe zawody pływackie

Gwiazdkowe zawody pływackie

OBORNIKI. Ta impreza na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń sportowych gminy Oborniki. Czwarty rok z rzędu obornicka pływalnia gości najlepszych pływaków ze wszystkich gminnych szkół podstawowych. W obecności Uroczystego szefa obornickiej oświaty Krzysztofa Hetmańskiego i kierownika CRO Mateusza Daszkiewicza, otwarto zawody, w których zmagało się ponad 150 uczniów z ośmiu szkół. Oceniano takie konkurencje drużynowe jak sztafety 4x25m w trzech pływackich stylach: grzbietowym, dowolnymi klasycznym.

Uprawnieni do startu byli uczniowie klas I, II i II, którzy na co dzień uczestniczą w zorganizowanych zajęciach nauki pływania finansowanych z budżetu gminy. Organizator zawodów Centrum Rekreacji Oborniki przewidział odrębną klasyfikację dla uczniów z oddziałów sportowych oraz uczestników gminnej nauki pływania, dodając klasyfikację zbiorczą szkół i sumując wszystkie uzyskane punkty za miejsca w poszczególnych konkurencjach. Miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach, II była Szkoła Podstawowa Johna Deweya, III Szkoła Podstawowa Nr 4 w Obornikach a miejsca kolejne zajęły: SP w Rożnowie, SP Nr 3 w Obornikach, SP w Maniewie, SP w Objezierzu a listę zamknęła SP w Chrustowie.

Były też wyróżnienia indywidualne. Każdy z uczestników sztafet, którego zespół zajął miejsca od I do III otrzymał medal oraz słodki upominek. Ponad to w klasyfikacji generalnej kierownicy i opiekunowie poszczególnych ekip odebrali pamiątkowe puchary z rąk organizatorów, które na pewno cieszyć społeczności poszczególnych szkół.

Organizatorzy zawodów pragną za naszym pośrednictwem przekazać wyrazy wdzięczności za wszelką pomoc i ufundowanie wspaniałych nagród burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie oraz dyrektorowi Obornickiego Centrum Sportu Jackowi Okpiszowi, którzy nie tylko podczas organizacji imprez sportowych, ale przez cały rok wspierają rozwój sportu pływackiego na naszym terenie, dzięki czemu przybyła licznie publiczność mogła oglądać to wyjątkowe wydarzenie sportowe. Dziękują też prezesowi i pracownikom PWiK w Obornikach za udostępnienie obiektu oraz słodki świąteczny akcent dla wszystkich uczniów.

Podobne artykuły