Nikt nie będzie głodny

GMINA OBORNIKI. Lata, w których mieszkały na terenie gminy Oborniki osoby, którym brakowało żywności wydają się być już odległe i na szczęście bezpowrotnie minione. Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej (OPŻ) dla osób spełniających kryterium dochodowe lub bezdomnych ze wsparciem środków z Unii Europejskiej dał w Obornikach nieoczekiwane efekty, likwidując ten problem.

Od września do programu zakwalifikowano ponad 700 osób, które raz w miesiącu odbierają specjalnie przygotowaną porcję żywności. Tylko w trakcie minionych trzech miesięcy do potrzebujących trafiło tą drogą ponad 10 ton żywności o łącznej wartości 240 000,00 zł. Gmina Oborniki poniosła jedynie koszty realizacji zadania w kwocie 15 000,00 zł wydanych ze środków zaoszczędzonych na celowych zakupach żywności.

Warto podkreślić, że dzięki zaopatrzeniu tak wielu beneficjentów programu (OPŻ) w ramach akcji wydawania żywności, gminna pomoc społeczna mogła przekazać produkty z tradycyjnej świątecznej zbiórki żywności osobom, które dotychczas nie mogły z takiej pomocy skorzystać. Mowa o seniorach, których emerytura czy renta przekracza nawet nieznacznie kryterium dochodowe.

W tym roku do takich osób trafiło 117 paczek świątecznych, przygotowanych dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu mieszkańców gminy. Dobro z pewnością do nich wróci, a miła też będzie pewność, że nikt na całej ziemi obornickiej głodny nie będzie.

Podobne artykuły