Jedyna w Wielkopolsce kryta wspinalnia otwarta w Obornikach

Jedyna w Wielkopolsce kryta wspinalnia otwarta w Obornikach

OBORNIKI. Po czterech latach modernizacji i rozbudowy obiektów Komendy Powiatowej Straży Pożarnej Obornikach przyszedł czas na oficjalne otwarcie i przekazanie do użytkowania rozbudowanej sali gimnastycznej oraz jedynej w Wielkopolsce krytej wspinalni. Obornicka sala gimnastyczna została rozbudowana z zamiarem rozwoju jednej z czterech dyscyplin sportu pożarniczego, jaką jest wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, jak również uprawiania pozostałych dyscyplin, do których możemy zaliczyć gry zespołowe, a także elementy lekkiej atletyki, czy coraz bardziej popularny crossfit.

Podczas uroczystości głos zabrał Sławomir Zdrenka, komendant powiatowy, który przedstawił genezę oraz przebieg realizacji wykonanych prac, dziękując wszystkim podmiotom i osobom za współpracę i zaangażowanie. Potem nastąpiło poświęcenie obiektu, którego dokonał ks. Wojciech Ren – kapelan powiatowy obornickich strażaków. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali mł. bryg. Andrzej Bartkowiak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP, st. bryg. Sławomir Zdrenka, komendant powiatowy PSP w Obornikach, straosta Adam Olejnik i burmistrz Tomasz Szrama.

Wisienką na torcie było zorganizowanie wraz z Ośrodkiem Szkolenia KW PSP w Poznaniu I Obornickiego Halowego Turnieju Drabiny Hakowej, który zgromadził najlepszych zawodników wielkopolskiego sportu pożarniczego. Nad całością przebiegu konkurencji czuwał mł. bryg. Tomasz Wiśniewki – naczelnik Ośrodka Szkolenia wraz z pracownikami oraz funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Komendy Powiatowej PSP w Obornikach oraz druhami z OSP w Rogoźnie i OSP w Nieczajnie. W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężył Krzysztof Gajewski z KP PSP Piła (pierwszy oficjalny rekordzista obiektu) przed Marcinem Walkowiakiem i Rafałem Przybyłą z KM PSP w Poznaniu. Po startach głównych odbyły się dwie serie dla sześciu najlepszych klasyfikacji generalnej o puchar Cezarego Kobierskiego – byłego funkcjonariusza KP PSP w Śremie, oddanego zawodnika, reprezentanta i trenera wielkopolskiego sportu pożarniczego. W tej rywalizacji zwyciężył Krzysztof Majcher z KM PSP Poznań. Na zakończenie uroczystości i zawodów każdy mógł zasmakować regionalnych wypieków oraz obornickiej strażackiej grochówki przygotowanej przez druhów i strażaków powiatu obornickiego.

Podobne artykuły