Konkurs NKD rozstrzygnięty

Konkurs NKD rozstrzygnięty

OBORNIKI. We wrześniu Nadwarciańska Kolej Drezynowa wspólnie z Biblioteką Publiczną zorganizowała konkurs zatytułowany „Podróże kolejowe z NKD”. 25 listopada podczas Święta Kolejarza zebrała się komisja konkursowa, by zadecydować, które z przeszło 80 prac są najpiękniejsze. Wpłynęły prace plastyczne oraz przestrzenne tak ciekawe, że wybór był bardzo trudny.

Najpiękniejszą pracę wykonały jednak dzieci z przedszkola EKORAJ z Bogdanowa. Jest to makieta wykonana z ciastek, cukierków i innych słodyczy. Ciekawie prezentował się także piętrowy tort symbolizujący 5-lecie NKD. W konkursie wzięły udział, prócz bogdanowskiego EKORAJ-u, także dzieci z SP nr 3 w Obornikach, Zespołu Szkół w Kowanówku, przedszkola nr 2 we Wronkach i przedszkola w Lubaszu. Dzięki takim fundatorom jak: PKP Polskie Linie Kolejowe, Fundacja Grupy PKP, Gmina Oborniki, Powiat Obornicki, LGD Trzy Rzeki i poseł Krzysztof Paszyk, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Za naszym pośrednictwem prezes NKD Krzysztof Springer dziękuje serdecznie w imieniu organizatorów wszystkim za udział w zabawie. – Wysoki poziom prac sprawił, że komisja nie miała lekkiej pracy. Czujemy się dumni, jako organizatorzy, że tyle osób uczestniczyło w naszym konkursie i że wpłynęło tyle ciekawych prac – powiedział pan Krzysztof podczas wręczania wyróżnień.

Podobne artykuły