Oborniczanin Waldemar Iracki działaczem roku 2016

Oborniczanin Waldemar Iracki działaczem roku 2016

WARSZAWA, OBORNIKI. „Działaczem Sportowym Polski w Roku 2016” w kategorii „Sporty Motocyklowe” został oborniczanin Waldemar Iracki, co przynosi całemu obornickiemu sportowi jak i gminie bez wątpienia ogromny splendor.

Jak co roku, w każdej dyscyplinie sportu odbywają się pod koniec sezonu podsumowania, gale i spotkania, podczas których są wyróżniani i dekorowani najlepsi zawodnicy i działacze danej dyscypliny w kraju. Motocykliści zorganizowali takie spotkanie 20 listopada podczas Gali Sportu w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. Podczas uroczystości zostali wyróżnieni zawodnicy zdobywający tytuły mistrzów świata czy Europy na arenie międzynarodowej, a także zdobywcy tytułów Mistrzów Polski i zdobywcy Pucharu Polski.

Oprócz zawodników wyróżniono też pięciu działaczy na rzecz tej dyscypliny sportu, w tym czterech kończących swą długoletnią działalność. Wręczono im podziękowania za oddanie dla sportu i dyscyplin motocyklowych.  Szczególnie wyróżniony został niewątpliwie prestiżowym odznaczeniem „Działacz Sportowy Polski Roku 2016 w Sportach Motocyklowych” oborniczanin Waldemar Iracki.

W uzasadnianiu do tego wyróżnienia Główna Komisja Sportu Motocyklowego podkreśliła – zasługi Waldemara Irackiego w rozwoju sportu motocyklowego w Polsce, a przede wszystkim w Polsce północnej, gdzie jest organizatorem szeregu imprez motocyklowych przyciągając do sportu młodzież. Tu warto przypomnieć zdecydowane działania pana Waldemara na rzecz zniechęcania dzikich jazd młodych motocyklistów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a zwłaszcza po lasach.  Jego staraniem powstały nowe kluby zrzeszające młodzież dotąd nie zorganizowaną i przez to niesubordynowaną. Powstały nowe tory z możliwością korzystania z nich nieodpłatnie, co rozwiązało problem „leśnych rajdów”. Sam Iracki mawiał: z tym problemem nie należy walczyć, ale należy go rozwiązywać i cywilizować.

To przyniosło widoczne efekty i zauważyła go Główna Komisja Sportu Motocyklowego. Ona też podniosła w swym uzasadnianiu do wyróżnienia Waldemara Irackiego fakt przejęcie wiodącej roli w organizacji Mistrzostw Polski i rajdów enduro. O dokonaniach pana Waldemara od momentu, gdy sam był wielokrotnie nagradzanym motocyklistą, poprzez rolę organizatora, sędziego, czy wreszcie działacza w sportach motocyklowych napiszemy, gdy na naszych szpaltach znajdzie się więcej miejsca, bo to bardzo długa i fascynująca historia.

Podobne artykuły