PGKiM zarządza słupami ogłoszeniowymi

OBORNIKI. Od 1 grudnia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej jest administratorem wszystkich słupów ogłoszeniowych znajdujących się na terenie Oborniki i okolic. Najważniejsza z zarządzonych przez prezesa zmian, to wprowadzenie opłat za wieszanie plakatów i ogłoszeń. Od teraz każdy, kto będzie chciał umieścić swoje plakaty na miejskich słupach będzie musiał uiścić opłatę w oparciu o ustalony cennik.

Jak wyjaśnia prezes spółki Sławomir Haraj: Dzięki temu działaniu na słupach ogłoszeniowych wreszcie zapanuje porządek. Wcześniej każdy zaklejał każdego, co powodowało, że słupy wyglądały wyjątkowo nieestetycznie. Teraz się to zmieni. W przypadkach, w których nie będzie możliwości dojścia do porozumienia z wyrządzającym szkodę, który na przykład nie chce uiścić opłaty lub znowu klei samowolnie, sprawę oddajemy do windykacji przez organy do tego upoważnione. Celem tych kar nie jest pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy, lecz skłonienie do poszanowania naszej pracy oraz plakatów umieszczonych na słupach.

Słupów jest na razie dziesięć, a ich adresy to: ul. Piłsudskiego/ul. Jagiellońska, ul. Szymańskiego, ul. Armii Poznań, ul. Powstańców Wlkp.-PKS, ul. 25 Stycznia-Czarnkowska, ul. Staszica, ul. Piłsudskiego/ul. Kopernika, Kowanówko – ul. Tarninowa, Rożnowo – ul. Dworcowa przy Zespole Szkół i ul. Akacjowa/ul. Bielawska w Obornikach.

Podobne artykuły