Trzech oborniczan ujętych z narkotykami

Trzech oborniczan ujętych z narkotykami

OBORNIKI. Komenda z Poznania wysłała do Obornik patrol Wydziału Prewencji, aby zwiększyć liczbę policjantów na ulicach. To strzał w dziesiątkę, bo dzięki temu udało się kolejny raz ująć osoby zaangażowane w narkotykowy półświatek.

Na jednej z głównych ulic miasta policjanci zrewidowali podejrzanie zachowującym się 25-latka. Znaleźli przy nim pudełko po lekarstwach, a w środku zwitki papierowe wypełnione amfetaminą. Gdy policjanci przeprowadzali rewizję, z pobliskiej kamienicy wyszedł mężczyzna, który na widok policjantów obrócił się i wbiegł z powrotem do budynku. Funkcjonariusze pobiegli za nim, złapali 30-latka i zrewidowali.

Okazało się, że nosił przy sobie woreczki z suszem marihuany. Obaj oborniczanie przyznali się do winy. Czeka ich wizyta w Obornickim sądzie. Tymczasem dzielnicowi z Ryczywołu podczas patrolowania jednej z ulic Obornik, wylegitymowali 25-latka w samochodzie osobowym. W trakcie kontroli osobistej przy mieszkańcu gminy Oborniki znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznał się do posiadania narkotyków. Zatrzymanym na gorącym uczynku grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły