Pomoc społeczna ma nową siedzibę

ROGOŹNO. 2 grudnia obyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowej siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogoźnie. Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się krótkim przemówieniem ze strony kierownik GOPS Eweliny Kowalskiej. Potem burmistrz Roman Szuberski, przewodniczący rady miejskiej Henryk Janus, księża Eugeniusz Śliwa i Jarosław Zimny przecięli symboliczną wstęgę.

Siedziba została formalnie poświęcona przez księży, a następnie odbyło się zwiedzanie jej pomieszczeń. Rogoziński GOPS od roku 1996 mieścił się przy ulicy Nowej 4, w budynku Straży Pożarnej. Pomieszczenia biurowe znajdowały się na parterze i drugim piętrze. Warunki lokalowe nie były korzystne dla samych pracowników ośrodka, jak i osób korzystających z pomocy społecznej.

Obecnie, budynek byłego pawilonu lekcyjnego przy dawnym Agrobiznesie na ulicy Kościuszki 41b, został przebudowany i zaadaptowany na pomieszczenia biurowe. Nowa siedziba GOPS dostosowana jest teraz dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a mieszkańcy gminy będą mogli załatwiać sprawy z zakresu pomocy społecznej i uzyskać potrzebny kontakt z właściwym pracownikiem socjalnym w komfortowych warunkach. Cała inwestycja kosztowała gminę ponad 430 tys. zł. i będzie służyć mieszkańcom długie lata.

Ewelina Kowalska wyraziła swoje zadowolenie z pracy 31 osób zatrudnionych w ośrodku, podziękowała osobom, dzięki którym tak duża inwestycja była możliwa, a także zapewniła, że nowa siedziba poprawi komfort pracy i działań w zakresie pomocy społecznej. Następnie odebrała słowa podziękowań za dotychczasową pracę oraz życzenia i symboliczne prezenty od przybyłych gości z Gustawem Wańkowiczem na czele. Uroczystości zakończyły się symbolicznym poczęstunkiem i recitalem saksofonowym Łukasza Kowalskiego.

Podobne artykuły