Mikołaj na osiedlu

Mikołaj na osiedlu

OBORNIKI. Jak co roku święta zagościły w szkole na Osiedlu Leśnym. W SP4 Mikołaj jest witany wyjątkowo hucznie i  radośnie.  W większości klas rozbłysły  lampki na choinkach a cała szkoła mieniła się  świątecznym wystrojem. W progu witały  konkursowe stroiki i choinki samodzielnie wykonane prze uczniów. Na wszystkich korytarzach można było spotkać gromady dzieci ubrane w mikołajkowe czerwone czapeczki.  Również i w strojach przeważały barwy białe i czerwone.

Od rana wszystkie dzieci zgromadziły się na holu Gimnazjum nr 1 aby powitać świętego Mikołaja. Najpierw aby tradycji stało się zadość wystąpili uczniowie klas najmłodszych.  W tym roku na scenie pojawili się uczniowie klasy 3d pod kierunkiem wychowawczyni  Krystyny Szczepskiej. Wystąpili oni w programie noszącym tytuł ”Przybądź do nas Mikołaju” . Ci zdolni młodzi artyści  piosenkami , wierszykami  i radosnymi tańcami  wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie wśród ogromnego aplauzu  widzów na scenie pojawił się sam Święty Mikołaj. Rozdał on wszystkim uczniom prezenty ufundowane przez rady  rodziców.

Nie był to koniec atrakcji. W tym dniu maluchy z zerówek i uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w pokazach chemicznych, które wraz ze swoimi uczniami przygotowała pani Julita Grzechowiak. Należy tutaj zaznaczyć, że był to niepowtarzalny spektakl  kolorów, któremu towarzyszyły ciekawe efekty  i wszystko to co w chemii może zachwycać. W tym czasie uczniowie klas  drugich udali się do domu kultury gdzie uczestniczyli w spektaklu ”Przygody Sindbada Żeglarza”. W godzinach południowych w to samo miejsce udali się  uczniowie klas 4-6 którzy uczestniczyli w przedstawieniu ”Legendy Orła Białego”.

Podobne artykuły