Czyj interes górą?

ROŻNOWO. Pan Andrzej z Rożnowa nie chce, aby gmina zmieniała plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu w pobliżu ulicy Cmentarnej, bowiem jest tam działka, która pana Andrzeja interesuje. Chciałby ją od kolei wykupić i urządzić tam ogród. Na decyzję kolejarzy czeka już wiele lat, bo kolej, jak to kolej, nie spieszy się ze sprzedażą placu, a konkurentem pana Andrzeja jest teraz gmina Oborniki.

Burmistrz planuje tam wykonać utwardzony parking dla osób korzystających z rożnowskiego przystanku kolejowego. Obecnie podróżni stawiają samochody dość niebezpiecznie na poboczu ulicy Cmentarnej przy przejeździe kolejowym lub wjeżdżają na trawiasty peron, więc parkingu brakuje. Oprócz parkingu ma tam powstać zadaszona wiata dla rowerów oraz ławeczka dla oczekujących na pociąg.

Pan Andrzej wskazuje gminie parking przy szkole, ale to przecież nie to samo, co przy samej kolei. Jeżeli gmina zrezygnuje z budowy parkingu obok peronu, może stracić dotację na budowę przystanków i to nie tylko w Rożnowie, ale i w Wargowie. Oba przystanki mają zostać dostosowane do potrzeb planowanej tam kolei metropolitalnej, jeżdżącej znacznie szybciej, i co ważne, znacznie częściej niż obecnie

. Interesem pana Andrzeja jest odizolowanie swojej posesji od torów i związanego z nim hałasu i innych uciążliwości. Interesem gminy jest zintegrowanie możliwie dużą ilość środków komunikacyjnych w jednym miejscu.

Podobne artykuły