13-latka potrącona na pasach

OBORNIKI. W miniony poniedziałek, po południu, odgłos nagłego hamowania a później krzyk nastolatki rozległy się na obornickim Rynku. Ford nie zdążył wyhamować i uderzył w przechodzącą na pasach gimnazjalistkę. Kierowca wybiegł z auta i podbiegł do dziewczyny.

Wszystko wydarzyło się na oczach matki, która blada ze strachu, również podbiegła do córki. Po chwili wokół uczennicy zebrał się tłum. Ktoś zadzwonił na policję, inna osoba po karetkę.

Pogotowie zabrało poszkodowaną do szpitala, natomiast policjanci zaczęli przesłuchiwać kierowcę oraz świadków zdarzenia. Ich zeznania były spójne. Jak wynika ze wstępnej opinii policji, opartej na zeznaniach świadków, dziewczynka wtargnęła na jezdnię, nie zwracając uwagi na nadjeżdżające pojazdy. Na chodniku stała odwrócona plecami do jezdni. W pewnym momencie obróciła się nagle i weszła wprost pod koła samochodu.

Kierowca był trzeźwy a badania drogi jego hamowania wskazują, że nie przekroczył dozwolonej prędkości. Ranna nastolatka już wróciła do domu, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podobne artykuły