Cmentarny wandal przyznał się do winy

Cmentarny wandal przyznał się do winy

LUDOMY, OBORNIKI. Oborniccy policjanci dziękują wszystkim zaangażowanym w identyfikacji osoby odpowiedzialnej za niszczenie nagrobka na cmentarzu parafialnym w Ludomach. Sprawca sam zgłosił się na komendę. Okazał się nim 68-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Kilka miesięcy temu mężczyzna, w biały dzień, wszedł na teren cmentarza parafialnego w Ludomach i zdewastował miejsce pochówku.

Nie był to jedyny taki przypadek. Grób już wcześniej był atakowany. Rodzina zamontowała więc kamerę, dzięki której udało się nagrać niszczenie nagrobka. Nagranie zostało przekazane policji, która m. in. za naszym pośrednictwem poprosiła czytelników o pomoc w identyfikacji sprawcy. W minionym tygodniu, po naszej publikacji, rozdzwoniły się telefony w redakcji. Poprosiliśmy naszych czytelników, aby informacje przekazywali bezpośrednio obornickim policjantom. Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów dotyczących niszczenia mienia.

W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Przez ostatnie dwa lata dokonywał uszkodzeń nagrobka na ludomskim cmentarzu parafialnym. Swoje postępowanie tłumaczył wcześniejszym konfliktem ze zmarłym. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Za naszym pośrednictwem komenda policji w Obornikach dziękuje wszystkim zaangażowanym w pomoc w identyfikacji osoby odpowiedzialnej za niszczenie nagrobka na cmentarzu parafialnym w Ludomach.

Podobne artykuły