W Bogdanowie będzie dodatkowa sygnalizacja świetlna oraz przystanek kolejowy

BOGDANOWO. Swego czasu informowaliśmy o staraniach sołtysa Gracjana Barnasia o zamontowanie w Bogdanowie sygnalizacji świetlnej, która ułatwiłaby przechodzenie przez jezdnię na wysokości drogi prowadzącej na osiedle. Odpowiedź gospodarza drogi krajowej była negatywna a postawa nieugięta. W sprawę świateł włączył się poseł ziemi obornickiej Krzysztof Paszyk i można dziś mówić o sukcesie.

– Razem z sołtysem Gracjanem Barnasiem, staraliśmy się o zmianę decyzji w sprawie świateł. Moja interwencja u dyrektora Napierały z GDDiA spowodowała, że zmienił on zdanie i będą światła – powiedział poseł podczas niedawnej konferencji prasowej. Z dokumentu, do którego dotarła nasza redakcja wynika, że – w sprawie dotyczącej skrzyżowanie ulic Armii Poznań i Komunalnej z drogą krajową nr 11, w świetle przytoczonych argumentów widzimy potrzebę wyposażenia przedmiotowego skrzyżowania w sygnalizację świetlną.

To dobra wiadomość, choć jest nieco gorsza: Przedsięwzięcie to będzie możliwe jedynie przy udziale finansowym inwestorów działających w rejonie tych ulic. Ani burmistrz ani sołtys nie obejdą z czapką okolicznych mieszkańców ani właścicieli tamtejszych firm, więc trzeba będzie znaleźć pieniądze w budżecie Obornik. Najważniejszy jest fakt, że jest dobra wola ze strony GDDiA, by sygnalizacja powstała. Lokowanie jej na powyższym skrzyżowaniu poprawi tam bezpieczeństwo wyjazdu z ulic podporządkowanych i ułatwi pieszym przejście na druga stronę drogi krajowej.

Poseł Paszyk interweniował też w sprawie dotyczącej tak Bogdanowa jak i modernizacji linii kolejowej Poznań – Piła. – Wsparłem ponad rok temu inicjatywę, by znalazł się tam przystanek kolejowy i peron. W ubiegłym tygodniu otrzymałem informację, że są z tym jakieś problemy. Spotkałem się z marszałkiem Wojciechem Jankowiakiem, a on swym działaniem sprawił, że nie ma już absolutnie żadnego zagrożenia dla bogdanowskiego przystanku. To dobrze, bo wieś się rozwija jak mało która – wyjaśnił podczas konferencji poseł.

Podobne artykuły