Za 7,50 z Obornik do Poznania

Za 7,50 z Obornik do Poznania

OBORNIKI. Już niebawem, a być może w pierwszych dniach grudnia, Oborniki połączy z Poznaniem Poznański Bus, bo tak się będzie nazywała nowa linia autobusowa. Jej „ojcem” jest wiceburmistrz Piotr Woszczyk, który znalazł sposób na skrócenie wszelkich formalności do minimum, rozwiązania problemu przystanków i znalezienia chętnego do wożenia pasażerów z Obornik do stolicy Wielkopolski.

Nie wdając się w szczegóły i chroniąc pewne sekrety, będzie to działać tak, jak autobus wożący poznaniaków do centrów handlowych. Gdy PKS odmówił, a inni przewoźnicy łamali się i szukali dofinansowania, system Piotra Woszczyka zdał egzamin. Na trasę Poznański Bus wyjedzie bez żadnych dopłat z kasy gminy, dwoma 30 miejscowymi autobusami marki Mercedes.

Będzie wykonywał w każdy dzień powszedni 18 kursów. Z Obornik do Poznania pojedzie z dwoma przystankami w Chludowie, przez Suchy Las i przystankiem w Poznaniu na ulicy Mateckiego (k. firmy Lisner). Dowiezie pasażerów na dworzec ZTM na stanowisko 3 peron 5. Z Poznania będzie kursował od godziny 4:30 do późnej nocy. Z Obornik wyjeżdżał o 6:24 jeździł do 22:30. Rozkładu jazdy dziś nie podajemy, bo to dopiero przymiarka i sugestie pasażerów mogą owe godziny pozmieniać.

Bilet normalny Poznań-Oborniki ma kosztować 7,50 zł i będzie to chyba najtańszy przejazd środkami komunikacji zbiorowej. Teraz najważniejszym będzie zainteresowanie przejazdami przez pasażerów. Bez nich znów nic z tego nie wyjdzie.

Podobne artykuły