W drzewo po kieliszku

W drzewo po kieliszku

ROGOŹNO. Na Wągrowieckiej nie ma tygodnia, by nie wydarzyła się kolizja lub wypadek. Zazwyczaj przyczyną jest nieuwaga kierowców, ale w miniony poniedziałek było inaczej. Około godz. 10.49 49-letni mieszkaniec pobliskiej wsi zjechał z jezdni i z dużą prędkością wjechał w drzewo. Kierowca został uwięziony w zakleszczonym pojeździe.

Strażacy z Rogoźna i Prusiec uwolnili mężczyznę z wraku, a następnie przekazali ratownikom z karetki. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wskazało, iż kierowca miał 1,06 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego uraz głowy oraz ogólne potłuczenia ciała. Według wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna kierując samochodem w stronę centrum Rogoźna, zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości sąd może orzec wobec mężczyzny grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Podobne artykuły