Śladami historii

OBORNIKI. 19 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach odbyła się gra Miejska „Śladami historii Obornik”. Grę zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka – miejsce spotkań”, który jest realizowany z Fundacją IBRAS, a finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym celem gry było poznanie ciekawostek związanych z historią naszego miasta, integracja, a także wspólne spędzenie wolnego czasu w bibliotece.

Liczny udział w tej inicjatywie wzięły rodziny z dziećmi, uczniowie z wychowawcami i rodzicami, a także harcerze. Gra opierała się na zaliczaniu zadań, które czekały na uczestników w czterech punktach miasta (kościół pw. św. Józefa, obornicki rynek, młyn na ulicy Chłopskiej i Komenda Policji. Pierwszym i ostatnim punktem gry była biblioteka. Na punktach kontrolnych stali wolontariusze i harcerze, którzy przekazywali koperty z zadaniami.

Na uczestników gry czekała też prezentacja, która pokazywała unikatowe zdjęcia Wilhelma Brauera, pastora który w czasach okupacji hitlerowskiej mieszkał w Obornikach. Osoby biorące udział w imprezie chętnie wpisywały swoje pomysły na mapie marzeń, która miała pokazać, czego mieszkańcom miasta brakuje. Najczęstszym z pojawiających się pomysłów było muzeum historii Obornik, klubokawiarnia, kino, odnowa schroniska Azorek, czy odbudowa klasztoru. Grupy biorące udział w sobotnim spotkaniu doskonale poradziły sobie z zadaniami, a każda z nich otrzymała podarunki.

Podobne artykuły