Przetasowania w lokalnym PiS-ie

PIŁA, OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu, 18 listopada, zebrały się władze PiS okręgu pilskiego – do którego należy Ziemia Obornicka – by dokonać podliczeń, rozliczeń i wyborów. Byłego szefa struktury pilskiej a obecnie wiceprezesa PKO BP Maksa Kraczkowskiego zastąpił obecny burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.

Nowy szef ma poparcie samego prezesa Kaczyńskiego. Z zawodu jest technikiem budowlano-drogowym. Był niegdyś z Porozumieniu Centrum, potem przeszedł do PiS.  Od lat 90. do 2005 zasiadał w radzie miasta Trzcianka, od 1994 do 1998 był członkiem zarządu miasta. W 2005 z listy PiS uzyskał mandat posła w okręgu pilskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. W 2010 bez powodzenia kandydował na burmistrza, uzyskał ponownie mandat radnego. W 2013 wygrał przedterminowe wybory na urząd burmistrza. W 2014 został wybrany na kolejną kadencję.

Były zastępca szefa struktury, wicestarosta obornicki Andrzej Okpisz, został tylko członkiem komisji rewizyjnej. Jego miejsce zajął mieszkający w Obornikach Michał Zieliński, który pokonany przez Tomasza Szramę w wyborach o fotel burmistrza pracował w gminie Rogoźno, a potem objął fotel wiceszefa Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Ta nominacja od pewnego czasu wydawała się pewna – podczas, gdy akcje Zielińskiego w partii rosły, Okpisza malały.

Podobne artykuły