Wycieczka po wiedzę

OBJEZIERZE. W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 listopada) udała się do Dolnej Saksonii 40-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Objezierzu. Celem była największa w Europie Światowa Wystawa Produkcji Zwierzęcej Eurotier 2016 i Bio Energy w Hanowerze – Laatzen. Goście z Objezierza zaczęli od gorącej kawy i czekolady w VIP Internationale Lounge DLG, gdzie gospodarzami byli Arleta Bartkowiak i Ludwik Apolinarski z Firmy DPG AGROFOOD.

Uczniowie wraz z opiekunami w osobach: dyrektora Romana Ostrowskiego, Kazimierza Paprzyckiego, Jana Napierały, Krzysztofa Filipowiaka oraz Adam Malińskiego, któremu tę relację zawdzięczamy, zapoznali się z nowymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie ochrony zwierząt. Prześledzili najnowsze tendencje w hodowli zwierząt, pozyskali wiele opracowań i pomocy naukowych, obejrzeli wystawę zwierząt hodowlanych. Kolejnym etapem wyjazdu był Luchow, gdzie uczniowie zwiedzali pomieszczenia szkolne przygotowujące do zawodów techniczno – mechanicznych, rolniczych, budowlanych i obróbki drewna. Uczennice w tym czasie zwiedzały część dydaktyczną dotyczącą zawodów: gastronomicznego, gospodarstwa domowego i pielęgnacji osób starszych.

Następnym celem w programie wyjazdu studyjnego było centrum nauk fizycznych Pfaeno i Autostadt w Wolfsburgu. Tam poznawano i praktycznie uczono się zjawisk i praw fizycznych towarzyszących ludziom w dniu codziennym. Niezapomniane wrażenia wzbudziły ekspozycje samochodów i techniki motoryzacyjnej. – Był to wyjazd udany, pełen wrażeń i co najważniejsze przynoszący dużo wiedzy – skomentował po powrocie Adam Maliński, który już czyni ostatnie przygotowania do wyjazdu na warszawską wystawę rolniczą.

Podobne artykuły