Rozpadająca się droga szczytniewska

Rozpadająca się droga szczytniewska

SZCZYTNO, ROŻNOWO. Mieszkający w Szczytnie sołtys Kazimierz Krakowiak sygnalizuje fatalny stan drogi ze Słomowa do Rożnowa biegnącej przez jego wieś. Nie można odmówić mu racji, bowiem jest ona w tak złym stanie, że przejazd się robi problemem. Postępującym rozpadem drogi martwi się wielu mieszkańców ulicy Szczytniewskiej w Rożnowie.

Pan Tadeusz zastanawia się, jak przez zimę będzie docierał do domu. Inni mieszkańcy tej drogi wieszczą, iż niedługo podróż nią będzie możliwa już tylko ciągnikiem. Droga była częściowo utwardzona kamieniem, ale tylko fragmentami, sumptem samych mieszkańców, którzy zwozili materiał. Jednak lata zaniedbań spowodowały, że powstały tysiące pogłębiających się wciąż dziur.

Kazimierz Krakowiak apeluje za naszym pośrednictwem do władz powiatu obornickiego o pilny remont i solidne ponowne jej utwardzenie na czas jakiś lub przebudowę na zawsze wspomnianej drogi. Trafił we właściwy wydaje się moment, bowiem starosta właśnie układa plan dróg powiatowych do przebudowy i remontu, na co chce przeznaczyć poważne środki z planowanej już emisji obligacji.

Podobne artykuły