Z uszkodzonego pojazdu wyciekło paliwo – akcja ratownicza w Rogoźnie

Z uszkodzonego pojazdu wyciekło paliwo – akcja ratownicza w Rogoźnie

ROGOŹNO. W poniedziałek na ul. Piłsudskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego. W wyniku zderzenia pojazdów doszło rozszczelnienia zbiornika z paliwem, z którego wyciekło ok. 500 litrów oleju napędowego.

Około godz. 18:50 w Rogoźnie 22-letni kierowca osobowego Forda, jadąc ul. Fabryczną, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych wskutek czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przejeżdżając po pasie zieleni uderzył w bok jadącego ul. Piłsudskiego samochodu ciężarowego marki MAN wraz z naczepą. W wyniku zdarzenia z pojazdu MAN wyciekło ok. 500 litrów oleju napędowego.

Na miejsce wezwano Specjalistyczną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Krzesin, która po zakończeniu prowadzonych działań nie stwierdziła skażenia środowiska. Na miejscu zjawili się strażacy z Rogoźna i Obornik, którzy przez kilka godzin sprzątali łatwopalną substancję. Fragment drogi został wyłączony z ruchu. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, podali jeden prądu wody w natarciu na samochód osobowy spod którego pokrywy silnika wydobywał się dym, zabezpieczyli za pomocą piasku studzienki kanalizacyjne przed wyciekającym olejem napędowym a także zabezpieczyli uszkodzony zbiornika z którego wyciekał olej.

Na miejscu akcji ratowników wspierali Centrum Zarządzania Kryzysowego Gminy Rogoźno, burmistrz Rogoźna, Zarząd Dróg Wojewódzkich i policja. W zdarzeniu nie było rannych. Przeprowadzone badania wykazały, że oboje kierowcy byli trzeźwi. 22-letniemu mieszkańcowi Rogoźna za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy.

Podobne artykuły