Półmaraton Przemysła II

Półmaraton Przemysła II

ROGOŹNO. Wielkie święto biegania rozpoczęło się na Stadionie Miejskim im. Bernarda Nowaka od biegów dziecięcych. Wzięło w nich udział 269 uczniów i uczennic ze szkół z terenu miasta i gminy.

Puchary i medale najmłodszym adeptom biegania wręczała zastępca burmistrza Rogoźna Renata Tomaszewska i vice-przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Paweł Wojciechowski. Start biegu głównego nastąpił, w samo południe, sprzed budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II (ul. Wielka Poznańska 61). 425 zawodników z całej Polski wyruszyło na trasę półmaratonu.

Trasa biegu wiodła do Boguniewa, dalej przez piękny las bukowy chroniony w formie najstarszego w Wielkopolsce Rezerwatu Przyrody „Buczyna”. Po powrocie na drogę Murowana Goślina – Rogoźno biegacze pokonali drogę do Studzieńca, dalej do Międzylesia i do mety na Stadionie Miejskim. P

ierwszy na metę (tak jak w ubiegłym roku) dotarł olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak z czasem 1:14:22. Wśród Pań najlepsza okazała się (również ponownie!) Justyna Olejniczak, która trasę 21,097 km pokonała w czasie 1:24:56. Świetnie spisali się również zawodnicy reprezentujący Rogoźno, zrzeszeni w Rogozińskim Klubie Biegacza – najlepszy z nich Marcin Kapela zajął szóste miejsce z czasem 1:22:10. Jedna osoba nie ukończyła biegu.

Wraz z ostatnim uczestnikiem na metę zawodów przy wielkim dopingu publiczności wbiegła grupa wolontariuszy, którzy pomagali przy organizacji zawodów. Puchary najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczali burmistrz Roman Szuberski, przewodniczący rady miejskiej w Rogoźnie Henryk Janus, Prezes stowarzyszenia Rogoziński Klub Biegacza Waldemar Grabiński oraz Król Przemysł II (w tej roli niezawodny Przemysław Piskorek). Impreza pod względem organizacyjnym okazała się ogromnym sukcesem – mimo niesprzyjającej pogody wielu mieszkańców Rogoźna pojawiło się na Stadionie Miejskim, aby kibicować biegaczom.

Podobne artykuły