Całkiem nowa Łazienkowa

Całkiem nowa Łazienkowa

OBORNIKI. We wtorek 8 listopada dokonano oficjalnego odbioru Łazienkowej po metamorfozie ulicy. Prócz burmistrza Tomasza Szramy uczestniczyła w nim także prezes Maria Pilarska, ponieważ była to wspólna inwestycja gminy i Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej (OSM). Łazienkowa po przebudowie przeistoczyła się z zaniedbanej i ciemnej ulicy, którą niemiło było spacerować, na jasny, nowoczesny prospekt z widokiem na Łazienki i rzekę.

Najbardziej cieszą nowe miejsca postojowe, bowiem ich liczba zwiększyła się z 20 do 110, a to niebagatelny przyrost i to w centrum miasta. Wycięto przy okazji stare i niekształtne już drzewa rosnące wzdłuż Łazienek, sadząc w ich miejsce 150 nowych ze szlachetnych odmian, odpornych na miejski klimat. Korekty zadrzewienia dokonała także spółdzielnia, dzięki czemu mieszkańcy bloków usadowionych wzdłuż Łazienkowej mogą podziwiać Łazienki i płynącą dołem Wełnę.

Oprócz ulicy Łazienkowej została też odnowiona uliczka łącząca przez teren osiedla Łazienkową z Piłsudskiego, powstały parkingi dla mieszkańców bloków i ogólnodostępne. Wybudowano wygodne i co ważne, bezpieczne zejście z Łazienkowej na targowisko. Chodniki ułatwią przejście, a nowoczesne oświetlenie uczyni ulicę bezpieczną i przyjazną mieszkańcom oraz przechodniom. Dobra współpraca władz gminy i OSM dowiodła, że razem można więcej. Wykonawcą całej przebudowy była obornicka firma Iveston, która wykonała już na terenie gminy wiele prac, dając się poznać zawsze z jak najlepszej strony.

Podobne artykuły