Bieg Niepodległości z rekordową frekwencją

Bieg Niepodległości z rekordową frekwencją

OBORNIKI. Ponad 1200 zawodników pojawiło się na trasie tegorocznego Biegu Niepodległości. To ilość warta odnotowania w annałach, bo niewiele miast wielkości Obornik może się poszczycić takim zainteresowaniem biegami.

Trasa biegu została wytyczona w mieście, co znacznie wpłynęło na jej widowiskowość. Doskonale zabezpieczona przez strażaków z gminy Oborniki i służby ochrony, z punktami dbającymi o kondycję zawodników zyskała wiele pochwał. Wyznaczono dwa dystanse, a chłodek i brak opadów był sprzymierzeńcem biegaczy.

Zwycięzcami na dystansie 10 km zostali: Monika Brzozowska i Jakub Szymankiewicz, a Dariusz Szrama z Dąbrówki Leśnej był trzeci ze stratą do lidera liczoną zaledwie w ułamkach sekundy. Reprezentant powiatu obornickiego, Grzegorz Ziembiński z Nienawiszcza był piąty, a kolejnym oborniczaninem na mecie okazał się Jarosław Troszczyński, który dobiegł z 12 lokatą. Na dystansie 5 km najlepszymi okazali się: Agnieszka Kijak i Kamil Pikula, a najlepszym oborniczaninem był Krzysztof Sobota, który zajął doskonałe czwarte miejsce, a wśród kobiet była to Natalia Chorążyczewska, która minęła metę jako 30. Na każdego zawodnika czekał oryginalny medal, a większość z nich już pytała o kolejne biegi.

Podobne artykuły