Jubileusz 25-lecia „Kubusia Puchatka”

Jubileusz 25-lecia „Kubusia Puchatka”

ROGOŹNO. Rogozińskie przedszkole im. Kubusia Puchatka doczekało się właśnie jubileuszu 25-lecia. Niegdyś mieściło się w zabytkowym budynku dawnej „pastorówki” przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36. W 1991 roku przedszkole przeniosło się do nowego budynku przy ul. Krótkiej 7.

Znaczący wkład w zorganizowanie przedszkola i jego rozwój miała Maria Busławska, pracująca w nim do roku 2004. Trzy lata później, 1 czerwca 2007, przedszkole otrzymało imię Kubusia Puchatka, który kojarzy się dzieciom z dobrem, radością i gotowością niesienia pomocy najbliższym, a poszczególne oddziały otrzymały nazwy: Pszczółki, Kangurki, Tygryski, Króliczki i Puchatki. Obecnie w przedszkolu działa pięć oddziałów i ogółem uczęszcza do nich 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury. Wśród gości obecne były władze gminy, których prezentem specjalnym dla Kubusia była przebudowa ulicy Krótkiej, prowadzącej do przedszkola. Przybył wizytator z Poznania oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Nie zabrakło przedstawicieli instytucji, z którymi placówka współpracuje, emerytów, rodziców, babć, dziadków i absolwentów.

Przedszkolaki wystąpiły w inscenizacji pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” oraz recytowały wiersze o swoim przedszkolu, śpiewały piosenki i tańczyły. Specjalnie dla gości Kubusia Puchatka rodzice dzieci z grupy Tygryski z wychowawczynią przedstawili wersję muzyczną utworu Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka”. Następnie wszyscy goście przeszli do budynku przedszkola na „małe co nieco”. Oglądano budynek oraz kroniki prowadzone przez minione 25 lat. Był również czas na wspólne rozmowy i wspomnienia, co znalazło odbicie w postaci wpisów w księdze pamiątkowej. Spotkanie gości, rodziców i dzieci oraz całego personelu trwało w miłym i odświętnym nastroju do późnego popołudnia.

Podobne artykuły