Droższa woda w gminie Rogoźno

ROGOŹNO. Po raz pierwszy od 14 lat w Rogoźnie podrożała woda. Nie była to wielka podwyżka, ale warto zapytać o tegoż przyczynę. Osobą, która o rogozińskiej wodzie wie wszystko jest prezes spółki Aquabellis Witold Goszczyński.

Rozmowę z naszą redakcją pan prezes zaczął od tego, co zastał obejmując spółkę i jej zasoby. Od dekad nie modernizowana sieć, miejscami archaiczna infrastruktura, pompy, których najlepszy czas dawno minął, punkty uzdatniania w fatalnym stanie i można tak długo. Inwentaryzacja stanu po długich rządach poprzednika dowiodła, że był to czas trwania w pełnym bezruchu, podczas gdy Aquabellis potrzebował inwestycji i modernizacji.

Witold Goszczyński ma plan a u podstaw jego realizacji stoją niestety pieniądze. O ile poprzednik nie starał się pozyskiwać środków zewnętrznych, nowy prezes chce po nie sięgać. Podwyżka cen wody była w jego opinii potrzebna po to, by po niedługim czasie nie stała się konieczna znacznie większa podwyżka. – Chcemy w ramach obecnej ceny dać mieszkańcom gminy wodę czystą i z gwarancją stałej dostawy – powiedział prezes Goszczyński.

Podobne artykuły