Siedmiu wspaniałych

Siedmiu wspaniałych

OBORNIKI. 5 listopada odbyły się w Pleszewie Mistrzostwa Polski Karate Shotokan w kategoriach wiekowych młodzik, kadet, junior, senior. Obornicki Klub Karate Shotokan reprezentowało siedmiu zawodników, którzy walczyli w kategoriach kata indywidualnego, drużynowego oraz kumite. Bardzo dobry występ obornickich karateków zaowocował trzema zdobytymi medalami.

W kategorii kata indywidualnego seniorów najlepsza okazała się Olga Chmielewska, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski z dużą przewagą punktową nad swoimi przeciwniczkami. W młodszych kategoriach również nie brakowało sukcesów. Za największy należy uznać złoty medal drużyny kata dziewcząt w kategorii junior w składzie: Olga Kaczmarek, Julia Wojciechowska i Monika Kuźniak. Ta sama drużyna w młodszej kategorii kadeta wywalczyła brązowy medal. W startach indywidualnych zawodnicy trenowani przez Wojciecha Blocha przebrnęli przez rundy eliminacyjne awansując do czołowych ósemek turnieju w kategoriach, w których startowało 32 zawodników.

W finałowych rozgrywkach kata najbliżej medalu był Jakub Kuklewski, który przegrał medal o zaledwie 0,1 punkta, zajmując ostatecznie 5 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Mikołaj Michalak oraz Monika Kuźniak, którzy awansowali do półfinałów w dwóch kategoriach wiekowych: kadeta i juniora, ostatecznie plasując się na miejscu 7. W eliminacjach kata indywidualnego startowali również Olga Kaczmarek, Julia Wojciechowska oraz Maciej Mullauer.

Podobne artykuły