Przed mrozami z pomocą bezdomnym

Przed mrozami z pomocą bezdomnym

OBORNIKI. W minionym tygodniu straż miejska i policja przeprowadziły tradycyjną akcję pomocy osobom bezdomnym, którzy koczują w pustostanach. Co roku w Obornikach przynajmniej jedna osoba ginie wskutek wychłodzenia organizmu.

Takim ludziom pomaga między innymi ośrodek Monar Markot w Rożnowicach, który już o tej porze roku pęka w szwach. Nadal jednak przyjmując potrzebujących. Wielu ubogich nie chcę jednak mieszkać w budynku, w którym obowiązuje między innymi zakaz spożywania alkoholu. Wybierają więc życie z butelka w ręce, często w ruinach lub pustostanach. S

trażnicy miejscy i policjanci znają wszystkie te miejsca. W minionym tygodniu chodzili od budynku do budynku, między innymi przy ulicach 11 Listopada, Powstańców a także na Osiedlu Leśnym. Napotkanym bezdomnym proponowano pomoc oraz przewiezienie do ośrodka Markotu. Rozwieszono też ulotki z informacją, gdzie bezdomni mogą szukać pomocy. Służby zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone do wiosny. Jednak jak dotąd żaden z bezdomnych nie skorzystał z oferty strażników i policjantów.

Podobne artykuły