Z prezesem Harajem o cmentarzu

Z prezesem Harajem o cmentarzu

OBORNIKI. W poprzednim numerze Ziemi Obornickiej informowaliśmy o nowościach na cmentarzu komunalnym. -To nie koniec ulepszeń – mówi Sławomir Haraj, prezes PGKiM opiekującego się nekropolią i dodaje:  Planujemy ustawić w innej części cmentarza drugi punkt ze zniczomatem i narzędziami do wypożyczenia. W pierwszym takim punkcie narzędzia wiszą i służą odwiedzającym cmentarz od trzech miesięcy i nic nie zginęło. W najbliższym czasie chcemy też wyremontować i odświeżyć budynek domu pogrzebowego. W naszych planach jest specjalna ściana z miejscem na urny, która zastąpi dotychczasowe składanie urn w grobach.

Nie każdy wie, że na stronie internetowej PGKiM, w zakładce ZUK można wejść wirtualnie na cmentarz i za pomocą odpowiedniej mapy odszukać każdy grób, a nawet obejrzeć go w stale aktualizowanej galerii zdjęć. Można nadto zapalić na nim wirtualną świeczkę. Można przeczytać o mijających rocznicach śmierci oraz znaleźć odpowiedni nekrolog. To wszystko jest ułatwieniem dla osób posiadających rodzinne groby na cmentarzu komunalnym. W różnych sytuacjach życiowych można zlecić gminnej spółce opiekę nad grobem.

Na koniec warto pamiętać, że każdy z grobów należy opłacać co 20 lat, a o mijających terminach dyskretną tabliczką przypomni PGKiM.

Podobne artykuły