Spartanie jako jedyni pokonali w Kórniku Kotwicę

Spartanie jako jedyni pokonali w Kórniku Kotwicę

OBORNIKI. W 14 kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi, Sparcie przyszło się zmierzyć na wyjeździe z drużyną Kotwicy Kórnik. Zespół gospodarzy do meczu ze Spartą nie przegrał u siebie jeszcze meczu, dlatego oborniczanie nie byli w tym spotkaniu bynajmniej faworytem. Zespół Sparty zagrał jednak znakomicie i po bardzo szybkim i emocjonującym meczu pokonał drużynę Kotwicy 2:1. Od początku spotkania oborniczanie postanowili zagrać wysokim pressingiem czym zupełnie zaskoczyli zdezorientowanych gospodarzy, którzy mieli ogromny problem z konstruowaniem akcji.

W pierwszej połowie bramek jednak nie zobaczyliśmy. Najbliższy zdobycia gola był w tym okresie gry Filip Trębacz, jednak jego silny strzał z 20 metra kórnicki bramkarz wybronił kapitalną paradą. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Oborniczanie grali bardzo agresywnie i blisko bramki rywala i w 60 minucie dopięli swego. Na strzał z 16 metra zdecydował się Dajan Nowak. Piłka uderzyła kozłem przed bramkarzem, odbiła się od wewnętrznej strony słupka bramki i pięknie wylądowała w siatce. Cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za problematyczny faul w polu karnym Kosmowskiego. Sparta ma w swoich szeregach jednak Jacka Wosickiego, który podobnie jak w meczu z Iskrą Szydłowo, nie dał się pokonać zawodnikowi gospodarzy strzelającemu z 11 metrów.

W 73 minucie Kotwica jednak wyrównała. Na niesygnalizowany strzał z 25 metra zdecydował się kórnicki piłkarz i piłka wylądowała w siatce obok bezradnego tym razem obornickiego bramkarza. Od razu po straconej bramce na boisko za Kaźmierczaka wszedł Sołowiej i jak się później okazało, była to kluczowa zmiana. Obornicki napastnik 5 minut po wejściu na murawę otrzymał kapitalne podanie z głębi pola i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Szansy nie zmarnował i strzelił drugą bramkę dla Sparty.

Do końca spotkania oborniczanie mądrze się bronili i nie pozwolili gospodarzom na wyrównanie, tym samym jako jedyny zespół pokonał kórnicką drużynę na jej terenie. Skład: Wosicki – Schoen, Kosmowski, Jankowski, Michałowski – Siwek(82′ Maciejewski), Nowak, Trębacz, Turostowski(85′ Krygier) – Kaźmierczak(75′ Sołowiej), Bukowski(89′ Grabia).

Podobne artykuły