Policjanci nie mieli litości

Policjanci nie mieli litości

POWIAT OBORNICKI. W minionym tygodniu informowaliśmy o wzmożonych patrolach policji, które pojawiły się między innymi w Ryczywole. Policjanci nie tylko z Obornik, ale również z Poznania i ościennych gmin, karali nieprzestrzegających prawa drogowego kierowców. Akcja trwała kilka godzin 27 października. Policjanci zatrzymali 130 samochody.

Ukarano mandatami 123 kierowców, sporządzono jeden wniosek do sądu i zabrano 12 dowodów rejestracyjnych za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Oznacza to, że policjanci mieli 95% skuteczność w rozpoznawalności piratów drogowych i ich karaniu. Oczywiście każdy kto obserwował działania policjantów tego dnia zauważył, że wysoka stopa procentowa ma więcej wspólnego z techniką a nie doświadczeniem. Policjanci zatrzymali całe sznury samochodów i wręczali mandaty masowo.

Jedynie 56 mandatów zostały wręczone za przekroczenie prędkości (wykroczenia wahały się od 5 km/h do 50 km/h przekroczenia dozwolonej prędkości) a 37 za niezapięcie pasów bezpieczeństwa. Cała akcja miała zwiększyć bezpieczeństwo na drogach podczas Wszystkich Świętych.

Co jednak z bezpieczeństwem na cmentarzach? Tylko w minionym tygodniu mieszkańcy informowali nas, jak również policję, o aktach wandalizmu, złodziejstwa i chuligaństwa na i w pobliżu cmentarzy. Tutaj jednak policja nie ma się czym pochwalić, prawdopodobnie była zbyt zajęta rozdawaniem mandatów.

Podobne artykuły