Cmentarz z wynajmem narzędzi

Cmentarz z wynajmem narzędzi

OBORNIKI. Co roku zbieramy i przekazujemy czytelnikom informacje o stanie cmentarza komunalnego przed Świętem Zmarłych. Jeżeli bywały niegdyś zastrzeżenia, to w tym roku z całą pewnością ich nie ma. Panuje ład, nie brakuje wody, pojawiła się też nowość warta pochwały. Prócz ustawionego na solidnym podeście przy głównej alei zniczomatu, w którym można dokupić brakujące znicze, pojawił się punkt wynajmu niezbędnych narzędzi.

Wiszą tam grabki, motyczka, konewki i miotełka, niezbędne do porządkowania grobów. Można z nich darmo korzystać, tak jak korzysta się z wózków w marketach. Wkładając do automatu monetę można pożyczyć potrzebne narzędzie, a po zwrocie automat monetę oddaje. Odwiedzający nekropolię, zapytani przez nas o opinię na temat wypożyczalni, są zgodni.

– Pomysł doskonały i bardzo praktyczny – powiedziała 90-letnia mieszkanka Obornik. Słyszeliśmy jedynie obawę – czy aby ktoś za dwa złote nie przywłaszczy sobie grabi lub konewki. To chyba jednak płonna obawa, bo któż chciałby zostać cmentarną hieną i to za marne parę groszy?

Podobne artykuły