Archaiczny monitoring do modernizacji

Archaiczny monitoring do modernizacji

OBORNIKI. Nie ma bodaj miesiąca, aby któryś z pojazdów parkujących przy ulicy Kościelnej nie został złośliwie uszkodzony. Jednym z poszkodowanych był radny Henryk Brodniewicz, który zaproponował poszerzenie monitoringu miejskiego. Monitoring nie zawsze się sprawdza, twierdzą specjaliści, bo wspomniany pojazd radnego stał w zasięgu oka kamery, a potem się okazało, że niczego nie widać.

Burmistrz Tomasz Szrama wyjaśnił: Nasz monitoring jest archaiczny. To problem nie tylko Obornik, ale też wielu miast. Mam zamiar zlecić wycenę jego modernizacji, by zobaczyć, czy nas na to stać jeszcze w tym roku, czy też trzeba będzie odłożyć rzetelną modernizację w czasie. Prócz modernizacji zakładam rozszerzenie monitoringu o nowoczesne kamery, a najszybciej taki sprzęt pojawi się na budynku przy małym moście. Będziemy tam pilnie przyglądać się i rejestrować wszelkie próby wjazdu na most pojazdów szerszych i cięższych niż to dozwolone. Kolejna kamera mogłaby się pojawić na Kościelnej, skoro jest taka potrzeba. Zapewne mieszkańcy Obornik mogą wskazać też inne miejsca, gdzie oko monitoringu nie dociera, a warto by tam zajrzało.

Namawiamy ich do tego, by napisali na stronie Urzędu Miejskiego mail do burmistrza Obornik, ze wskazaniem takich „ciemnych” miejsc. Jeżeli już modernizować monitoring, to niech będzie skuteczny i zagląda wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Podobne artykuły