Akcja drogówki w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. W minionym tygodniu obornicka drogówka wybrała się do Ryczywołu. Była to niecodzienna wizyta, jako że policyjny lizak widziany jest tam zazwyczaj raz do roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia. Tym razem wizyta stróżów prawa powiązana była z Akcją Znicz, której priorytetem było zachowanie bezpieczeństwa na drogach w całej Polsce.

Na Ziemi Obornickiej porządku pilnowali nie tylko funkcjonariusze z Obornik i Rogoźna, ale również Chodzieży, Poznania i Szamotuł. Wczesnym popołudniem nieoznakowany samochód podjechał na ryczywolski rynek. Ze środka wysypali się policjanci z miernikami prędkości i lizakami. Nieprzyzwyczajeni do przestrzegana ograniczenia prędkości we własnej miejscowości ryczywolanie wpadali w pułapkę raz za razem. Prawie każdy samochód wjeżdżający na rynek był zatrzymywany a kierowca sprawdzany alkomatem. Gdy kierowca przekroczył prędkość, kończyło się mandatem. Gdy w jego organizmie znaleziono alkohol, finał odbywał się w sądzie.

Obornicka policja nadal ustala statystyki związane z Akcją Znicz i na razie nie wiadomo, ile osób zostało ukaranych w Ryczywole. Wiadomo jednak, że pierwszy raz od wielu lat we wsi porobiły się korki, jako że sznur zatrzymanych samochodów w pewnym momencie sięgał od jednego do drugiego końca rynku.

Podobne artykuły