50  lat minęło im jak jeden dzień

50 lat minęło im jak jeden dzień

RYCZYWÓŁ. 14 października, w piątkowe jesienne popołudnie, wójt Renata Gembiak-Binkiewicz w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ryczywole Teresy Feldmann już po raz drugi podejmowały w uroczystej atmosferze niecodziennych gości. Były nimi pary, które w tym roku obchodziły złote gody. Byli to państwo Kaczmarek, Czesława i Kazimierz Górni, Teresa i Stanisław Olczakowie, Krystyna i Stefan Cebulscy, Stefania i Stanisław Popielowie, Marianna i Hieronim Kaczmarkowie oraz Janina i Stanisław Kraclowie.

W swym wystąpieniu Teresa Feldmann przypomniała, iż – osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat, są nagradzane w naszym kraju na mocy ustawy z dnia 16. 10. 1992 r. specjalnym medalem przyznawanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony jaśnieje napis: „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże.

Aktu odznaczenia dokonała wójt Renata Gembiak-Binkiewicz, życząc szanownym jubilatom przede wszystkim zdrowia. Wyraziła wielkie uznanie dla swych gości, podkreślając wyjątkowość tego jubileuszu. Były pamiątkowe dyplomy i kwiaty wraz z serdeczne życzenia. Po części oficjalnej odbył się krótki koncert, przygotowany na tę okoliczność, w wykonaniu młodych członków zespołu „Moment”, działającego w ryczywolskim GOK-u. Później, przy kawie i ciastku, przyszedł czas na wspomnienia i refleksje.

Podobne artykuły