Radar i wysepka zastąpi policjanta

OBORNIKI. Komendant obornickiej Policji był gościem radnych i odpowiadał na ich pytania. Irena Magdziarek domagała się częstej obecności Policji w jej wsi. Komendant Wojciech Spychała wyjaśniał: – Policjanci nie mogą tam stać całą dobę. Pojawiają się, gdy jest potrzeba. W tej sytuacja nalegała by zamiast Policji zamontowano w Wargowie progi spowalniające ruch. Komendant tłumaczył, że: Nie wszędzie można je zgodnie z przepisami zakładać. Można spowodować inne mechanizmy spowalniające ruch na drodze. Takim elementem jest zmiana infrastruktury w postaci wysepek.

Henryk Brodniewicz wskazał na brak bezpieczeństwa na osiedlu Leśnym oraz na zakłócanie porządku przez młodzież. Zygmunt Klupczyński prosił o więcej partoli na małym moście, bo jadą tamtędy nadgabaryty. Komisarz Wojciech Spychała przypomniał: Mamy tam monitoring. Mały most jest dobrze widoczny przez kamery i policjantów tam więcej nie trzeba. To nam wystarczy, by kierować sprawy wykroczeń do sądu. Kierowca, który złamie przepis ograniczający ruch na tym moście, nie powinien czuć się bezkarny. Ukaranie go jest tylko kwestią czasu.

Z ciekawą inicjatywą wystąpił zasiadający w komisji bezpieczeństwa radny Marek Kulupa – chce pomóc Policji. Komendant Wojciech Spychała także chce pomoc deklarując, iż z chęcią stawi się na każde zaproszenie, by rozmawiać o bezpieczeństwie.

Podobne artykuły