Prawie dwa i pół miliona dla Ryczywołu

RYCZYWÓŁ. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał gminie Ryczywół dofinansowanie do realizacji projektu polegającego na termomodernizacji budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach oraz Zespołu Szkół w Ludomach. Słowo ?sukces? to mało, bo kwota dofinansowania jest w porównaniu z budżetem gminy, przeznaczonym na wszystkie inwestycji więcej niż znacząca, a i potrzeba była paląca.

Dofinansowanie otrzymało 36 projektów, w tym gmina Ryczywół, która uzyskała w rankingu 27,18 pkt, co pozwoliło jej na zajęcia 34 pozycji na liście przyjętych do realizacji projektów. Różnica punktowa między pierwszym a 34 miejscem to zaledwie 1,15 punktu. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2 948 476 zł, natomiast kwota dofinansowania 2 485 921 zł. Projekt zakłada kompleksową termomodernizację, docieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej, celem zastosowania nowoczesnego oświetlenia energooszczędnego, a także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Korzyści z termomodernizacji wiekowych budynków będą ogromne i dobrze się stało, że wójt Renata Gembiak – Binkiewicz podjęła się trudu tej inwestycji.

Podobne artykuły