Papierosy pod szkołami

OBORNIKI. Od początku nowego roku szkolnego strażnicy miejscy rozgonili już kilkukrotnie grupy uczniów palących papierosy w pobliżach placówek oświatowych. Nie jest tutaj mowa o jednej konkretnej szkole, ale o wszystkich w Obornikach, a w tej liczbie szkołach podstawowych. Tylko w minionym tygodniu złapano dzieci i młodzież na paleniu w pobliżu każdej placówki.

Dla przykładu, uczniowie Gimnazjum nr 1 popalają przed i po lekcjach, pomiędzy pobliskimi kamienicami lub w nieodległym parku. W gimnazjum na Osiedlu Leśnym wybrali sobie na palarnię tył małej budowli przed szkołą, w której znajdują się agregaty z prądem. W Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie zostali rozgonieni, gdy palili za świetlicą, w krzakach.

Przypadków było więcej. Pomimo starań zarówno nauczycieli, jak i straży miejskiej, palącej przed lekcjami i po lekcjach młodzieży przybywa. Przyczyniają się do tego między innymi e-papierosy, które młodzież może, pomimo starań władz, łatwiej kupić niż tradycyjne papierosy.

Za naszym pośrednictwem obornicka straż miejska apeluje do rodziców, by zwrócili uwagę na zachowanie dzieci, zwłaszcza sprawdzali, czy nie pali ono papierosów.

Podobne artykuły